Křest knihy Pytlík Kryplík

3.12.2019

Vydáváme s manželkou naší první knížku pro děti i dospělé s EKOpřesahem. Jmenuje se Pytlík Kryplík.

přejít na web

Curriculum Vitae / Tomáš V. Hron

narozen / 22. ledna 1991 v Jihlavě

manželka / Barbora Hron Vovsíková

mazlíčci / kocourek Floki, kočička Luna, ježek Foggy

barva očí / zeleno hnědé

výška / 183 cm

Dětství

Narodil jsem se v srdci Vysočiny - v Jihlavě jako nejmladší ze čtyř synů knihovnice. Už na základní škole mě naplňovalo bytí na jevišti a doma jsem trápil členy rodiny povinným sledováním mých většinou dlouhých představení s plyšáky. V těchto dobách vznikaly první legrační scénáře ke krátkým scénkám. Při studiu na jihlavském gymnáziu jsem poprvé pořádně přičichl k divadlu. Nejprve v gymnaziálním souboru Spoušť a později v divadelním souboru NUM, který jsem s přáteli založil.

Studium

Mé kroky nejprve směřovaly na pedagogickou fakultu UK, kde jsem studoval učitelství pro druhý stupeň ZŠ a střední školu v oboru biologie a dějepis. Později ale touha přece jen přemohla rozum a zkusil jsem přijímací zkoušky na DAMU v oboru alternativní a loutkové režie. Možná za to může i můj kamarád, herec z Horáckého divadla Jihlava - Zdeněk Stejskal, který mi poodhalil velikost divadelního světa.


První pokusy dostat se na divadelní školy skončily neúspěšně, ale nevzával jsem se. A tak jsem v roce 2012 byl přijat do čtyřletého studia v oboru herectví alternativního a loutkového herectví pod vedením Tomáše Měcháčka a poznal pár příjemných lidí. Během studia jsem měl možnost zúčastnit se několika mezinárodních divadelních festivalů. Jednou z nejhezčích, největších a bohužel i nejkratších zkušeností bylo působení v herecko-pěveckém triu Box of Nothing s Františkem Hniličkou a Danem Kranichem.

Kurzy NAPLNO

Závěr svého studia spolu s magisterskou prací jsem věnoval organizováním uměleckých kurzů pro děti a mládež a spolu se Zdeňkem Stejskalem založil Kurzy NAPLNO. Pořádám herecké kurzy pro děti, mládež i dospělé formou skupinových worksopů nebo individuálních hodin.

Angažmá v MDK

V roce 2016 jsem nastoupil do angažmá v Městském divadle Kladno, kde působím do dnes a kde jsem se seznámil se svou milovanou manželkou a kolegyní Barčou Hron Vovsíkovou, jež mi darovala „V“ do jména. Spolu jsme se přestěhovali do Kladna.

Herec

Od roku 2016 jsem členem uměleckého souboru Městského divadla Kladno.

Programátor

Ve volném čase studuji programování webových stránek v jazycích html, css, js, php.

Lektor

Od roku 2009 vyučuji herectví. V roce 2015 jsem spoluzaložil herecké Kurzy NAPLNO.

Člověk

Občas se toulám se svou manželkou po světě a poukazuji na absurdity kolem nás.

Tvorba mimo divadlo

S manželkou Barborkou aktuálně pracujeme na přípravě nové pohádkové knížky pro děti i dospělé s ekologickou tématikou, která se jmenuje Pytlík Kryplík. Knížka mapuje cestu igelitového sáčku světem, který nikdy nebyl použit.

Volný čas

Ve volném čase objevujeme s Barunkou zákoutí světa kolem nás i v dálkách a žijema, jak nejlépe umíme.

Programování

Mimo divadlo také studuji programovací jazyky webových stránek a na zakázku vyvíjím weby v jazycích html, css, js a php. Nabízím též nainstalování webů na bázi wordpress s redakčním systémem.

(ne)Zajímavosti

od roku 2018 / držitel průkazu Open Water Diver

posedlosti / má žena, sběr LEGO panáčků, hry a dobré pití

Můžete mě sledovat na #instagramu nebo #facebooku!