Křest knihy Pytlík Kryplík

3.12.2019

Vydáváme s manželkou naší první knížku pro děti i dospělé s EKOpřesahem. Jmenuje se Pytlík Kryplík.

přejít na web

Herecké kurzy / Tomáš V. Hron

Nabízím:


Skupinový herecký ateliér

Několika hodinový herecký ateliér je určený pro všechny skupiny, které se chtějí něco nového o herectví dozvědět, vyzkoušet si nová herecká cvičení, nebo si jen tak odpočinout a odreagovat se v rámci teambuildingu. Herecký workshop je vhodný i pro ochotnické soubory, které se chtějí dostat dále. Workshop je možné konat jednorázově nebo na pokračování.


Idividuální herecký ateliér

Seznámíme se průběhem talentových přijímacích zkoušek na střední a vysoké herecké školy. Spolu se podíváme na základní přijímačkové disciplíny, jako je například monolog, zpěv, etuda s předmětem, nonverbální etuda, poezie, improvizace a pohybová část. Rozebereme texty a pokusíme se je pochopit. Naučím vás, jak s takovým textem pracovat, jak ho rozebrat a hlavně pochopit, abyste ho mohli interpretovat. Kurz je vhodný jak pro zájemce o studium na herecké škole, tak pro lidi, kteří se chtějí sami něco o herectví dozvědět, nebo si ho vyzkoušet. Hlavní je, nebát se chyby. Z chyb se člověk učí. Jelikož se člověk naučí i pozorováním a ponaučením z chyb druhých, ateliérů se mohu zúčastnit i dvojice. Co člověk, to jiná herecká osobnost. Dvakrát více zkušeností v rámci jedné lekce. A navíc to bude i levnější. Viz. ceník.


Máte zájem o herecký kurz?
Nezávazně a zdarma se můžete optat!

Kdy bude nejbližší kurz?
Termíny hereckých kurzů pro veřejnost.

Orientační cena:

Cena workshopů se odvíjí od délky kurzu a počtu uchazečů. Pro bližší informace se mě nezávazně zeptejte pomocí internetového formuláře. Ceny uváděné níže jsou pouze orientační a slouží pro přibližnou představu.


Skupinový herecký worskhop
Teambuilding

dle počtu uchazečů, délky workshopu, dojezdové vzdálenosti od Kladna

příklad:
10 účastníků
celodenní
tj. 2 bloky po 4 hodinách
600 Kč/osoba
(mimo Kladno + cestovné 500 - 1.500 Kč)

Individuální herecké kurzy
přípravka na herecké školy

"jsem sám"
1 lekce 400 Kč / 60 minut

"jsme dva"
1 lekce 600 Kč / 60 minut

Tom V. Hron | Lektor herectví

S výukou herectví jsem začal již v roce 2009. Ze začátku to bylo formou dramatických kroužků pro malé děti. V roce 2015 jsem spolu s kamarádem Zdeňkem Stejskalem (hercem HDJ) založil Kurzy NAPLNO. (více o TvH)

Potřebujete vědět více?

V roce 2016 jsem absolvoval pražskou DAMU v oboru herectví ALD pod vedením Tomáše Měcháčka. Své působení na vysoké herecké škole jsem zakončil diplomovou prací „DAMU pro nedamáky“, kde jsem se věnoval nabídce hereckých kurzů a jejich kvalitě pro budoucí zájemce o studium na podobné škole. V roce 2015 jsme spolu s kamarádem a hercem Zdeňkem Stejskalem založil Kurzy NAPLNO, které mají za cíl prohlubovat zájem a znalosti teenagerů v uměleckých oborech. Více na webu kurzů.

Učím již několik let a setkal jsem se s různými věkovými skupinami v rozmezí od osmi do šedesáti let. Pracoval jsem se zájemci o studium na herecké škole, s dětmi při volnočasové aktivitě nebo v rámci dramatického kroužku. Vedl jsem spoustu skupinových hereckých workshopů pro dospělé (ochotnické herce, firemní kolektivy, skupinky přátel). Jelikož mě tato práce baví, naplňuje a přináší i mé další sebepoznání, rozhodl jsem se otevřít soukromé skupinové a individuální herecké ateliéry.

Nejbližší termíny připravovaných veřejných kurzů:

kdykoli / možnost přihlášení do přípravného kurzu / Individuální kurz na přijímací zkoušky na herecké školy / Místo konání vždy po domluvě

Přípravný kurz je pro všechny, kteří uvažují o přijímacích zkouškách na střední a vysoké herecké školy. Kurz bude probíhat vždy v předem domluvených termínech.


18. ledna 2020 / Na divadelních prknech VOL. I / Osmihodinový workshop pro začátečníky; od 18-ti let / Městské divadlo Kladno

Workshop je vhodný pro všechny, kteří by chtěli zjistit, jestli by měli na hereckou práci dost psychických i fyzických sil. Workshop je rozdělen na dopolední a odpolední blok. Na workshop bude možné se přihlásit přes stránky divadla a nebo si můžete místo zarezervovat přímo u mě. Stačí mě kontaktovat pomocí formuláře dole.


22. února 2020 / Na divadelních prknech VOL. II / Osmihodinový workshop; od 18-ti let / Městské divadlo Kladno

Workshop je vhodný pro všechny, které zajímá herectví do hloubky. Vhodné pro pokročilejší nebo účastníky předchozího kurzu - Na divadelních prknech VOL. I. Na workshop bude možné se přihlásit přes stránky divadla a nebo si můžete místo zarezervovat přímo u mě. Stačí mě kontaktovat pomocí formuláře dole.

Doporučení

Lucie Haklová

účastnice přípravného kurzu

Tomáše jsem oslovila z důvodu přijímacích zkoušek. Chtěla bych se dostat na pedagogickou školu v Berouně, kde je součástí zkoušek i dramatický projev. Do minulého roku jsem navštěvovala dramatický kroužek (4 roky). Za tu dobu jsem se toho nenaučila tolik, jako s Tomášem za pouhých 5 lekcí ve kterých jsme si stačili říct i nějaké novinky. Na toto chci navázat úžasnou atmosférou. Nervózní jsem byla asi jen 5 minut na první hodině. I přes neumění dané věci mě nijak neztrapňoval, ale snažil se mi to, co nejlépe vysvětlit. Takže pokud váháte, běžte do toho! Já osobně služeb Tomáše ještě určitě využiji.

Lucie Zemková

herečka ochotnického divadla

Workshop byl pro mne naprosto ojedinělým a skvělým zážitek. Nejenže jsem se cítila jako dítě, které je převtěleno do houby a nasává kvanta informací, ale navíc mě to ohromně bavilo a ani jsem chvílemi nezaznamenala, že nás něco učíš. Myslím, že to co děláš je pro amatéry strašně přínosné a vlastně nejen pro ně, ale především pro diváky a jejich možnost vychutnat si zprostředkování inscenací ve větší kvalitě, ve větším reálu. Donutil jsi mne o divadelní roli přemýšlet jinak a byť mám momentálně stále pocit, že herectví je strašlivě složitá "chemická" sloučenina spousty prvků a nikdy neproniknu do jejích tajů natolik, abych byla sama se sebou spokojena, jsem nadmíru spokojena s tím, že mi bylo něco z herecké "laboratoře" odhaleno. Navíc ve mně workshop s Tebou probudil touhu dalšího vzdělávání a získávání informací. Myslím, že jsi skvělý herec a tvůj přenos tak krásného "řemesla" jako je herectví na lidi tímto nepolíbené, je oceněníhodné, obdivuhodné a já doufám, že v pokračování budeš pokračovat v co nejhojnější míře.

Yvona Stolařová

účastnice hereckého kurzu

S Tomášem jsem absolvovala několik kurzů a musím říct, že jsem za to hodně ráda. Doteď si jeho rady pamatuji a vážím si ho jako herce, i jako člověka. Kurzů, nebo podobných hereckých akcí jsme absolvovala poměrně dost a ty s Tomem stále považuji za nejenom nejnaučnější, ale také za nejzábavnější s velice příjemnou atmosférou. Rozhodně doporučuji každému, kdo se herectvi chce jakkoliv věnovat, nebo se o to zatím jen zajímá. Jsem přesvědčena, že jste v dobrých rukou!

Michaela Bímová

herečka ochotnického divadla

Během každé zkoušky i představení čerpám ze zkušeností, které jsem získala za jedno dopoledne! Je až neuvěřitelné, jak se to na nás všech podepsalo. I přesto, že jsme na semináři strávili poměrně málo času, jsem měla pocit, že každý z nás měl prostor si to prožít. A to je ten největší přínos! Jen nesedět a neposlouchat přednášky, ale zkusit a zažít si to na vlastní kůži. Navíc se všechno dělo velice nenásilnou a ohromně příjemnou formou. Prostě skvělá zkušenost!

Pavla Vaňková

účastnice Kurzů NAPLNO

S Tomem jsem absolvovala hereckou výuku především v rámci kurzů NAPLNO. Jeho metodika je velmi zajímavá a hravá, vyzkoušeli jsme si mnoho situací a cvičení, kdy jsme si hráli s našemi emocemi, postojem těla či vyjadřováním myšlenek. Díky těmto lekcím mám jako filmařka lepší vhled do hereckého řemesla.

Nezávazná poptávka:Můžete mě sledovat na #instagramu nebo #facebooku!